Szolgáltatásaink
Talajvizes pincék vízszigetelése
Pincék, mélygarázsok, alagutak talajvíz elleni utólagos vízszigetelése. Belső oldali vízelvezető rendszerek építése, egy vagy több motoros zsomp készítése, komplett vezérléssel.
Utólagos falszigetelés, injektálás
Végleges falszigetelés, injektálás, elektrokinetikus falszárítás és sótalanítás. Nedves, sóvirágos, málló vakolatú falak kapillárisan felszálló nedvesség elleni szigetelése.
Gépi szellőztetés, légkezelés
Ahol nem biztosított a megfelelő légcsere, ott szükséges gondoskodni a gépi, kontrollált légcseréről és páraszabályozásról is. Különösen igaz ez a pincék,szuterének esetében.
“Szakszerű, igényes munka, minden úgy volt, ahogy előre mondták. Társamnak mondtam is, hogy kérdéses esetekben mindig hallgassunk az Önök véleményére.”
“Korábban minden nagyobb eső után vizes porszívóval és rongyokkal kellett a vizet össze gyűjtenünk a padlóról, de a munkátok után, a mai napig minden rendben van a pincében. Szívesen ajánlom a szolgáltatásotokat , mert pontosan és korrektül dolgoztatok.”
“Én is ajánlás útján jutottam el a céghez, egy nagy szuterén üzlethelyiség évek óta megoldhatatlannak látszó vizesedési problémáit oldották meg két hét alatt. Olyan száraz lett a helyiség, hogy még a számítógép parkunkat is probléma mentesen tudjuk ott használni.”
“Precíz ,szakszerű , körültekintő, időben pontos munkát végeztek. Kollégái is fegyelmezetten dolgoztak , az apróságokra is odafigyelve, maximálisan udvariasak voltak. Konstruktív volt Önökkel elvégeztetni a feladatot.”
Ne mondjon le értékes pincéjéről.
Mi lakhatóvá tesszük a lakhatatlant.
AQUADRÉN PINCESZIGETELÉSI RENDSZER
Előfordulhat még az éveken keresztül száraz pincékben is, hogy egyszer csak megjelenik a talajvíz. A problémát rendszerint az időszakos talajvíz okozza. Ez a réteg vagy torlaszvíz egy olyan szabad víz, ami csak időszakosan van jelen a talajban és a vízzáró talajrétegek között folyva beleütközik az épületbe és általában a padló és fal csatlakozásoknál befolyik a pincébe.
Időszakos talajvíz esetén az AquaDrén rendszer nyújtja az igazán megbízható és költséghatékony megoldást. A rendszer lényege az, hogy a pincében készítünk, egy padlószint alá süllyesztett belső drén rendszert, amely segítségével összegyűjtjük a talajvizet és egy zsomp aknába. A zsomp aknában összegyűlő talajvizet azután egy elektródás szintkapcsolású szivattyú automatikusan eltávolítja, amikor az elér egy kritikus magasságot, így biztosítva azt, hogy a pincénk folyamatosan száraz maradjon.
Légó pince felújítás
Alagút vízszigetelése
Talajvíz elleni szigetelés, kontrollált vízelvezetéssel
Ez a pince már több mint 10 éve állt a talajvízben, annak ellenére, hogy korábban már volt egy sikertelen kísérlet a talajvíz elleni szigetelésére.
Első lépésben elbontottuk a korábban elkezdett PVC szigetelést. Ezután a pincében kiépítettünk egy komplett AquaDrain szigetelési rendszert. A falakra vakoló hálóval ellátott szigetelő drén lemezeket rögzítettünk. Ez a szigetelés egy áthatolhatatlan fizikai gátat képez a falazatban lévő nedvesség és sók számára, miközben nem zárja a falba a nedvességet. A padló és fal csatlakozásoknál, az aljzatbeton alatt egy drén csatorna rendszert építettünk ki, amely összegyűjti az átszivárgó talajvizet és egy zárt zsompanában vezeti. Az aknában összegyűlő talajvíz eltávolítását két darab, megbízható, elektródás szintkapcsolású szivattyúra bíztuk.
A munkálatok kezdete után egy hónappal már birtokba vehető volt a porszáraz, felújított pince.
Régi boltíves pince szigetelése
Egy hangulatos dél alföldi városból keresett meg bennünket egy nagyon kedves házaspár. A város frekventált részén vásároltak egy felújításra szoruló ingatlant, amelyhez tartozott egy hangulatos, de már nagyon leromlott állapotú pince.
Mivel a pincében talajvíz betöréssel kellett számolni, ezért első lépésben építettünk egy vasbeton medencét, amely képes ellene állni a talajvíz hidrosztatikai nyomásának. A medence aljára készítettünk, másodlagos szigetelésként egy vízelvezető rendszert, hogy a szerkezeten esetleg átszivárgó talajvizet egy zárt zsompanába vezessük. A bemerülési magasság feletti boltíves pincefalat kiszellőztetett drén lemezzel szigeteltük, majd mész-cement habarccsal vakoltuk.
Balaton felvidéki présház felújítása
Egy, már több mint 200 éves balatoni présház felújítására kaptunk megbízást . Akkor még nem tudtuk, hogy mit vállaltunk el 🙂 A károsodott vakolat eltávolítása után vált láthatóvá, hogy kövek közötti fugák már nagyon rossz állapotban vannak. Sok helyen a fugák 5-10 cm mélységig már kihullottak, máshol meg kézi erővel, centiméterről centiméterre haladva kellett eltávolítani. A fugák eltávolítása után a felületet megtisztítottuk és egy alacsony páradiffúziós ellenállású felújító habarccsal újrafugáztuk a teljes boltíves felületet. Sok munka volt vele, de az eredmény magáért beszél és megrendelőnk különösen örült annak, hogy a présház eredeti hangulatát sikerült vissza állítanunk.
Régi boros pince szigetelése
Balaton felvidéken szigeteltük és újítottuk fel ezt a régi boros pincét. A megrendelő társasági helyiségként szerette volna hasznosítani, ezt az amúgy jó szerkezeti állapotban lévő boros pincét.
Vakoló hálóval ellátott membránnal szigeteltük a falakat, hogy egy áthatolhatatlan fizikai gátat hozzunk létre a falakon lévő gombák és penész és rovarok számára. A falszigetelést ezután több rétegben vakoltuk és ezzel egy friss, tiszta levegőjű száraz helyiséget hoztunk létre.
Utólagos falszigetelés
Ebben a szép családi házban a kapillárisan felszálló nedvesség okozott folyamatos problémákat. A vakolaton sókivirágzások jelentek meg és több helyen levált a vakolat a falról.
Első lépésben eltávolítottuk a sóterhelt, károsodott vakolatot, majd vonal melletti injektálással egy vízszintes vízzárat hoztunk létre, hogy meggátoljuk a nedvesség kapilláris felszívódását. Ezután egy falszigetelő lemezzel szigeteltük a még nedves falakat, majd helyreállítottuk a vakolatot.
Új energiahatékony pince építése Hollandiában
Egy Eindhovenhez közeli kis városból kerestek meg bennünket. Azért esett ránk a választás, mert az ügyfél egy talajvizes területen tervezte felépíteni a házát és olyan kivitelezőt keresett, akinek van tapasztalata ezen a területen.
Az építkezés teljes időszaka alatt szükséges volt a talajvízszint folyamatos csökkentése, mivel a mértékadó talajvízszint kb. – 1 méter volt a talajszinttől. A pince egy 40 cm vastag vízzáró vasbetonlemezre épült, amelyet egy helyi vállalkozó már korábban elkészített. A falazatot passzív minősítésű ICF (polisztirol zsalus) elemekből készítettük. A pince teljes felépítése 8 munkanapot vett igénybe. A gyorsaság is fontos szempont volt a megrendelőnek, mivel a pinceszintre Németországból egy könnyűszerkezetes ház építését rendelt meg és ennek a szállítási határideje már nagyon közel volt.